Toto sú dôležité info pred príchodom na Pohodu 2018:

Zhrnieme si základné informácie:

 • Váš príchod je najneskôr v stredu (4. Júl 2018) do 18:00. Ak prídete na letisko v Trenčíne neskôr ako o 18:00, môže sa stať, že registrácia už bude ukončená a vy sa nebudete môcť festivalu zúčastniť ako dobrovoľníci. Príchod na letisko je možný od 10:00.
 • Vjazd autami je v stredu možný len cez NOVÚ BRÁNU - od Strednej odbornej školy letecko technickej: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1YaLK1HETtll_DJW6k4l18bddWB0&ll=48.87421555153784%2C18.011379499397208&z=16 . Po prejdení kontrolou na bráne Vás budú navigovať šípky. Ak by ste šípky aj nevideli, snažte sa dostať čím bližšie k letiskovej veži – priamo pod ňou bude rozložený volunteer camp, kde prebieha registrácia. Tam od nás dostanete nálepku na parkovanie a aj pokyny ohľadom parkovania.

 

Navigáciu na túto bránu nájdete na nasledovnej mape:

 

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1YaLK1HETtll_DJW6k4l18bddWB0&ll=48.87421555153784%2C18.011379499397208&z=16

 

 • Tí, čo prídete v stredu vlakom alebo autobusom na stanicu do Trenčína, pripravili sme pre Vás kyvadlovú autobusovú dopravu zdarma. Odchod špeciálnych autobusov určených  pre vás dobrovoľníkov je z autobusovej zastávky pred stanicou v Trenčíne – zastávka bude špeciálne označená ako „pohoda volunteers“ (aspoň sa o to pokúsime ;). V prípade otázok hľadajte dobrovoľníka – navigátora v modrej reflexnej veste s nadpisom VOLUNTEER. Odchody kyvadlovej dopravy zo spomínanej zastávky sú v stredu o  v stredu o 11:4013:4015:40 a17:40 . Autobusy vás dopravia až priamo do stredu letiska a vyložia vás hneď vedľa volunteercampu, kde na vás už budeme čakať, aby sme vás zaregistrovali.

 

 • Dohodu o dobrovoľníckej činnosti si viete vygenerovať priamo vo svojom profile. 2x si ju vytlačte a prineste podpísanú na festival.

 

 • Pri registrácii pri sebe musíte mať svoj občiansky preukaz a 2x vytlačenú, vyplnenú a podpísanú dohodu o dobrovoľníckej činnosti.

 

 • Rozdeľovanie smien už prebieha na volunteers.pohodafestival.sk.  Tí ktorí nebudú mať zadelené smeny, urobia tak priamo na mieste. Zadeľovanie pozícii v areáli (pracovných úloh) bude prebiehať taktiež až na mieste – máte k dispozicii na našej stránke popis pozícii a na registráciu prídete s približnou predstavou o vašej pozícii. Samozrejme si vyhradzujeme právo určiť/zmeniť vám úlohu(pozíciu). Jediná konkrétna pozícia, ktorú si môžeš vybrať už teraz, je parking (smeny P1,P2,P3 a P4)

 

 • K vašej častej otázke, ktorú sa pýtate ohľadom možnosti pracovať spolu s kamarátom: je to na 99% možné. Príďte  naraz na registráciu (resp. ak jeden príde skôr, nech počká na toho druhého) a vyberte si rovnakú smenu. Rovnako pri určovaní úloh si vyberajte rovnaké pozície (môže sa stať, že na konkrétnu pozíciu už budeme hľadať len 1 osobu, tým pádom si budete musieť vybrať inú pozíciu, kde bude ešte dostatok miest pre všetkých dobrovoľníkov, s ktorými chcete byť v tíme).

 

 • Ohľadom ubytovania a stravy: ubytovaní budete vo vlastných stanoch, ktoré si prinesiete a postavíte v stredu v našom volunteercampe. Nezabudnite si priniesť aj karimatku, spacák, proste čokoľvek, čo môže prispieť k vášmu komfortu a pohodliu :). Stravu vám zabezpečujeme 2x denne (štvrtok,piatok,sobota) – 1x teplé jedlo (polievka+druhé jedlo) + 1x bageta / deň. V piatok bude bageta zamenená za chutné prekvapenie od firmy Lunter. V prípade záujmu je k dispozícii aj vegetariánske jedlo - prosím vyznačte tento záujem vo svojom profile. Rovnako pre vás zabezpečujeme pitný režím: 1x 1,5 l minerálka + možnosť doplniť si pitnú vodu z cisterny. Prosím Vás, využívajte pristavené cisterny s chladenou pitnou vodou. V prípade záujmu si môžete zakúpiť jedlo v množstve stánkov, ktoré na festivale budú – dokonca aj bezlepkové jedlo.

 

 • Ak prídete na autách (viď vyššie ohľadom navigácie na festival), dostanete od nás parking nálepku (zadarmo) a budete parkovať na veľkom parkovisku pre návštevníkov. Nebudete mať povolený vstup s autom do areálu festivalu.

 

 • Prvá smena začína vo štvrtok o 12:00, posledná smena končí v nedeľu o 12:00 (v prípade smien na PARKINGU sa začína už vo štvrtok ráno o 8:00, posledná smena končí o 14:00) .

 

 • Vo volunteercampe budete mať k dispozícii priestor na samoobslužné nabíjanie telefónov a tiež rýchlovarnú kanvicu na rannú kávičku, prípadne na prípravu nejakého pokrmu :).

 

 • Každá smena má jednu službu aj v noci – pripravte sa na to, že môže byť aj zima, dokonca môže trochu aj pršať – čiže prosím, prispôsobte tomu svoje oblečenie a obuv.

 

 

Od dnes sme Vám k dispozícii aj na VOLUNTEER OFFICE HOTLINE: (upresníme pred festivalom) 

 

Toľko z našej strany, vidíme sa najneskôr v stredu (4. Júl 2018) o 18:00 na Letisku v Trenčíne !